لوگو مدیران کانکس

تهویه کانکس چیست؟

تهویه کانکس چیست؟

عنوان‌بندی مقاله

 • تهویه کانکس

  نام تهویه کانکس ها HVAC  می باشد. محیط کانکس با تمام تجهیزاتی که دارد برای در جریان بودن هوا آزاد و تغییر هوا درون کانکس احتیاج به راه حل هایی دارد که در این مقاله به راه حل های متفاوت می پردازیم. اگر مثالی برای تهویه کانکس بخواهیم بیاوریم مهم ترین آن کانکس های سرویس بهداشتی می باشد که اغلب در اختیار عموم قرار می گیرد و می تواند در خود آلودگی ها و ویروس ها را نگه دارد بهترین راه حال تسویه هوای آلوده توسط دستگاه تسویه می باشد. در ادامه با مدیران کانکس همراه باشید.

  • پنجره:

  راحت ترین کار و اولین راه حل پنجره های داخل کانکس است. نسبت به ابعاد و متراژ کانکس وقتی به اندازه پنجره تعبیه شده باشد و طراحی اصولی کانکس به صورتی باشد که چینش پنجره ها باعث شود هوا در رفت و آمد باشد و هوای نامطبوع درون کانکس نباشد. پس ساخت و طراحی پنجره ها در کانکس بسیار نقش مهمی را ایفا می کند. با اینکه پنجره یک راه حال می باشد اما اگر در محیطی با آب و هوای نامناسب کانکس قرار بگیرد نه تنها روش درستی برای تسویه هوا نیست بلکه افراد را بیشتر دچار مشکل می کند.

  • هواکش:

  دومین راه حل استفاده از هواکش می باشد که نوع هواکش و تعداد آن به ابعاد کانکس و محیط استفاده از آن بستگی دارد. نکته بسیار مهم در تهویه کانکس این است که چه به صورت هواکش و پنجره باشد محیطی است که کانکس در آن قرار میگیرد و اگر دارای هوای نامناسب باشد  نمی توان از پنجره ها و هواکش به عنوان تهویه کانکس استفاده کرد نه تنها هوای کانکس بهبود نمی یابد بلکه باعث آلودگی آن هم می شود در این صورت باید از سیستمهای تهویه هوا استفاده کرد که هوا را تصفیه کند سپی وارد کانکس شود.

  سیستم تهویه کانکس:

  سیستم تهویه کانکس طوری تعبیه شده است که در همه نوع کانکس ها اداری، مسکونی، ویلایی، نگهبانی و… کارایی دارد و به راحتی بدون دغدغه تویه هوای داخل کانکس می توان استفاده کرد و از هواکش و باز کردن پنجره ها هم کاربرد بیشتری دارد و مهم تر از همه در همه ی فصل ها و همه محیط ها به نحو احسنت کار خود را انجام می دهد. به تازگی سیستم های تهویه هوشمند تولید می شود که بسیار مرغوب هستند و قیمت بسیار مناسبی هم دارند. برای اعتدال هوای کانس می توان در سرما و گرما از بخاری و کولر استفاده کرد هوای داخل کانکس متعادل باشد.

  نکته:

  یکی از نکات مهم در طراحی و ساخت کانکس باید تهویه کانکس باشد تا همه ی افرادی که در کانکس رفت و آمد می کنند به هر دلیلی از اجزا کانکس یا هر بوی نامطبوعی در امان باشند گاهی در کانکس به خاطر کف پوش ها و PVC ممکن است بوی بدی در کانکس پخش شود که با تهویه کانکس قابل حل است.

  آشنایی با تهویه کانکس ها

  تهویه کانکس ها یکی از مهم ترین ارکان طراحی و ساخت و اجرا کانکس است چرا که در حال حاضر به عنوان یک محل مسکونی، اداره برای کارمندان، کانکس های نگهبانی برای هولدینگ های بزرگ، کانکس های ویلایی در هر جای دنیا پس تویه آن بسیار حائز اهمیت است مخصوصا اگر تعداد افراد کانکس زیاد باشد و لازم است هوا در جریان باشد علاوه بر تاثیری که در تمرکز و حال افراد دارد باعث می شود اگر فردی برای مثال سرما خورده باشد ویروس به راحتی به دیگر افراد منتقل نشود و به وسیله تهویه کانکس خارج شود و همه در امان بمانند. درحال حاضر هم همه مردم با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند و مهم ترین کار برای مبتلا نشدن داشتن تهویه مناسب است که هوا را تسویه کند.

  جمع‌بندی

  در این مقاله به شناخت تهویه کانکس پرداخته شد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه مدیران کانکس تماس حاصل فرمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سایر مقالات

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس