لوگو مدیران کانکس

۱۰ مزیت ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

10 مزیت ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

عنوان‌بندی مقاله

 • ساخت کمپ با کانکس های مسکونی

  کمپ مسکونی مکانی برای سکونت و زندگی آدم‌ها چه به صورت موقت و چه به صورت دائم می باشد و به همین علت در هنگام طراحی و ساخت آن تمام ویژگی‌های ضروری جهت زندگی افراد مانند (تأمین امنیت کمپ، تأمین امکانات بهداشتی،رفاهی، خدماتی و…) در نظر گرفته می شود.
  امروزه برای ساخت کمپ مسکونی، از کانکس های اقامتی (خانه های پیش ساخته) استفاده می شود که با کنار هم قرار دادن این کانکس ها در کنار یکدیگر با چیدمان خاص، این مکان جهت اقامت آماده می شود

  ساخت کمپ پیش ساخته
  ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

  جنس کمپ مسکونی

  از نظر کاربری کمپ مسکونی در دسته های کمپ اداری، کمپ کارگاهی، کمپ اقامتگاهی و…. دسته بندی می‌شوند و چون تمام این موارد در نهایت کاربری مسکونی دارند بیشتر از کانکس های ساندویچ پانل تولید می شوند تا در برابر گرما، سرما، صوت و جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات موذی کاملا عایق باشند.

  امکانات رفاهی و خدماتی کمپ های مسکونی پیش ساخته

  ساخت کانکس خدمات شهری

  در بعضی مواقع برای رفاه حال ساکنان و تکمیل امکانات شهری یک کمپ از کانکس های خدمات شهری نظیر کانکس های خودپرداز (ATM، کیوسک مطبوعاتی، کانکس نمازخانه،
  کانکس های رستورانی،کانکس های فروشگاهی، کانکس های سرویس بهداشتی، کانکس های درمانگاهی و …) استفاده می شود. همچنین جهت تأمین امنیت از کانکس های نگهبانی، کانکس های نیرو انتظامی، و گیت های ورودی و خروجی استفاده می کنند.

  امکانات رفاهی و خدماتی کمپ های مسکونی پیش ساخته

  چرا باید از کمپ های پیش ساخته استفاده کنیم؟

  کمپ های مسکونی پیش ساخته به‌گونه‌ای طراحی می شوند که امکان گسترش سازه از هر جهت وجود داشته باشد. یکپارچه بودن قطعات باعث بالا رفتن استحکام کانکس ها و مقاوم بودن در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله را بالا می‌برد و تا حد قابل قبولی تضمین می‌کند، همچنین به دلیل عایق بودن کانکس ها، از نفوذ آب و گرد و خاک جلوگیری می شود و باعث کاهش اتلاف انرژی نیز می شود. کمپ های مسکونی پیش ساخته قابلیت جابه‌جایی دارند، و در مناطق مختلف کشور با شرایط آب و هوایی متفاوت می‌توان به سرعت این کمپ ها را ساخته و نصب کرد.
  هزینه ساخت و نگهداری کمپ مسکونی پیش ساخته به نسبت ساخت ساختمان های سنتی خیلی پایین تر می باشد که از مزایای ویژه ای است که کمپ های پیش ساخته در مقایسه با خانه های سنتی دارند.

  در ادامه این مقاله لیستی از مزایای کمپ های پیش ساخته در برابر خانه های سنتی تهیه کرده و با توضیحات کامل در اختیارتان گذاشته ایم تا شما بتوانید در پایان مقاله به راحتی تصمیم گیری کنید که برای ساخت کمپ موردنظرتان از چه متریالی استفاده کنید.”

  ۱۰ مزیت ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

  ۱- قابلیت حمل و نقل و جابه‌جایی پذیری کانکس مسکونی

  کمپ ها از تعدادی کانکس اقامتی در کنار یکدیگر تشکیل می شوند که کانکس ها سازه هایی قابل حمل می باشند و به راحتی می‌توان آنها را از مکانی به مکان دیگر انتقال داد، اما خانه های سنتی به صورت ثابت ساخته می شوند و امکان جابه‌جایی ندارند که این قابلیت از نظر اقتصادی و صرف وقت نیز برای شما مقرون به صرفه تر می باشد.به طور مثال زمانی را در نظر بگیرید که کمپ ساخته شده برای استفاده در مکانی دیگر بسیار ضروری‌تر و بحرانی‌تر می باشد و باید سریعا به این مکان انتقال یابد، کمپ مسکونی پیش ساخته به راحتی قابلیت این انتقال را دارند و برای شما صرف زمان، انرژی و هزینه بسیار کاهش می یابد.

  قابلیت حمل کانکس اقامتی

  ۲- مقاوم بودن کانکس مسکونی در برابر زلزله

  کانکس اقامتی سازه‌ای ضد زلزله است که به خاطر طراحی حرفه ای بر اساس اصول مهندسی، یکپارچگی قطعات و اجزای سازه این کمپ های مسکونی پیش ساخته تا حد زیادی در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله مقاوم هستند. امروزه در مناطق مختلف کشور بسیار شاهد این اتفاق اجتناب ناپذیر هستیم، و اکثر ساختمان های سنتی در برابر این بلایای طبیعی مقاومت زیادی ندارند و ساختمان هایی هم که در برابر زلزله مقاوم هستند به مرور زمان فرسوده شده و آسیب پذیر خواهند بود و بازسازی و مقاوم کردن آنها نیاز به صرف هزینه بالا و شرایط خاص و استثنایی می باشد، اما در ساخت کانکس های مسکونی تا حد قابل قبولی این مشکلات برطرف شده است.

  ۳- کاهش مصرف انرژی در کانکس اقامتی

  کانکس های اقامتی در برابر سرما و گرما به نسبت ساختمان های سنتی عایق بندی قوی‌تری دارند، و به همین دلیل اتلاف انرژی در این سازه های مسکونی کمتر می باشد. همچنین تجهیزات گرمایشی و سرمایشی این سازه ها هوشمند می باشد و تأمین برق از طریق پانل های خورشیدی و طراحی بهینه دسترسی واحدهای گوناگون به یکدیگر می تواند تا حد زیادی در اتلاف مصرف انرژی مؤثر باشد.

  ۴- هزینه نگهداری بسیار پایین کانکس اقامتی

  یک کمپ مسکونی اگر اصولی و استاندارد طراحی و در ساخت آن از متریال های با کیفیت استفاده شود، در هزینه تعمیرات و بازسازی کانکس ها بسیار صرفه جویی می شود و بسیاری از قطعات این سازه ها قابل تعویض و جای‌گذاری می باشد. اما ساختمان های سنتی در بسیاری از موارد مثل سیل و زلزله آسیب‌پذیرتر می‌باشند و شرایط بازسازی آنها سخت تر و پر هزینه تر از کانکس ها می باشد.

  اگر شما نیز تمایل به ساخت یک کمپ مسکونی با استفاده از سازه های پیش‌ساخته را دارید میتوانید با مشاوران مدیران کانکس در ارتباط باشید یا یک قرار ملاقات جهت مشاوره با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا در یک گفتگو دوستانه بتوانیم شما را جهت طراحی و ساخت کمپ مسکونی موردنظرتان یاری نماییم. ?.

  ۵- قابلیت اجرای هر نوع پلان و توسعه پذیری آسان کانکس اقامتی

  ساختمان های پیش ساخته از نظر طراحی پلان و ایجاد تغییر و بازسازی بسیار انعطاف پذیر بوده و قابلیت اجرای پلان های متنوع در این سازه ها وجود دارد. اجرای هر نوع پلان و توسعه پذیری آسان کانکس اقامتی شما بعد از مدت زمانی به راحتی می‌توانید به افزودن و کاستن انواع زیر بخش ها و واحدهای گوناگون اقدام کنید و این سازه ها به آسانی توسعه پذیر می باشند که در این فرایند نیازی به تخریب و بازسازی نیست و بعضاً هزینه‌بر هم نمی باشد.

  پلان کانکس
  قابلیت اجرای هر نوع پلان در کانکس اقامتی

  ۶- امکان نصب کانکس اقامتی در هر شرایط آب و هوایی

  تمامی اجزای کمپ مسکونی (انواع بخش ها، زیربخش ها و واحدهای کمپ) از قبل در کارگاه ساخته می‌شوند و بعد از ساخت به محل نصب انتقال و نصب می شود، به همین دلیل روند ساخت آن خیلی سریع انجام و شرایط اقلیمی و آب و هوایی مانع از انجام کار نمی شود.

  ۷- عدم امکان نفوذ حشرات موذی به داخل کانکس اقامتی

  در اغلب مواقع این کانکس ها را از جنس ساندویچ پانل تولید می‌کنند که کانکس های ساندویچ پانل در برابر نفوذ حشرات و جانوران موذی عایق بندی با مقاومت بالایی دارند که امتیاز بالایی برای سکونت افراد در این کمپ ها محسوب می شود. اما خانه های مسکونی سنتی بعد از مدت زمانی دچار فرسودگی شده و در اثر آسیب پذیری، نفوذپذیری این جانوران موذی را تقویت می کند.

  ۸- عایق بودن کانکس اقامتی در برابر صوت، گرما و سرما

  در گزینه های بالا اشاره کردیم که جنس کانکس های اقامتی از سانویچ پانل می باشد و در برابر صوت، گرما و سرما عایق می باشد.
  ساندویچ پانل یا پنل کامپوزیت آلومینیوم (ACP) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده که از دو طرف به دولایه محدود شده است و در میان آن یک لایه عایق قرارداد (مانند ساندویچ همبرگر که نان از دو طرف همبرگر را پوشانده) و این عایق نرم و انعطاف‌پذیر می باشد.
  ساندویچ پانل ها از موادی مانند پلی‌اورتان، پلی‌استایرن، پشم سنگ، و پشم شیشه تولید می شوند. علاوه بر عایق بودن بدن کانکس، استفاده از درب و پنجره های UPVC  همراه با شیشه دوجداره یا چند جداره، کف سازی مستحکم، ایجاد ارتفاع از سطح زمین و … همگی می‌تواند به عایق بودن کانکس مسکونی کمک کنند.

  ۹- وزن کم کانکس اقامتی و پایین بودن هزینه فونداسیون

  کمپ های پیش ساخته با توجه به طراحی و کیفیت ساخت و همچنین پایین بودن وزن تجهیزات و وسایل به کار رفته در آن ها، در کل سازه ای با وزن کمتر نسبت به ساختمان های سنتی مسکونی می باشد.
  بدین ترتیب هزینه و زمان اجرای مرحله فونداسیون مقرون به صرفه تر است و در بیشتر مواقع کمپ های پیش ساخته را تنها بر روی یک سکوی ساده قرار می دهند که از نظر زمان و هزینه به نسبت ساختمان های سنتی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

  پایین بودن وزن کانکس اقامتی

  ۱۰- استفاده حداکثری از فضای داخلی کانکس اقامتی 

  در فضای داخلی کانکس اقامتی با استفاده از ورق های پیش ساخته ضخامت کمتری را نسبت به دیوارهای ساختمان های سنتی دارد و حجم کمتری را اشغال می‌کنند، به همین علت فضای داخلی در این نوع ساختمان ها بیشتر می باشد و همچنین از فضای داخلی کانکس استفاده بیشتری را می‌توان برد.

  کلام آخر

  ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی از نظر صرف هزینه و زمان برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود، چون برای ساخت یک کمپ پیش ساخته زمان زیادی صرف نمی شود و تمامی پروسه ساخت کانکس اقامتی، انتقال و نصب آنها بسیار کمتر از ساخت یک خانه با روش سنتی می باشد، و با در کنار هم قراردادن این خانه های پیش ساخته در کنار یکدیگر تمامی بخش ها و زیر بخش ها تشکیل می شود که در کوتاهترین زمان میتوانید از این پروژه بهره برداری کنید.

  تماس با مدیران کانکس
  تماس جهت مشاوره ساخت کانکس

   

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سایر مقالات

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس