لوگو مدیران کانکس

۱۰ مزیت ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

10 مزیت ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

عنوان‌بندی مقاله

 • ساخت کمپ با کانکس‌های مسکونی

  کمپ مسکونی مکانی برای سکونت و زندگی آدم‌ها چه به‌صورت موقت و چه به‌صورت دائم است و به همین علت در هنگام طراحی و ساخت آن تمام ویژگی‌های ضروری جهت زندگی افراد مانند (تأمین امنیت کمپ، تأمین امکانات بهداشتی، رفاهی، خدماتی و…) در نظر گرفته می‌شود.
  امروزه برای ساخت کمپ مسکونی، از کانکس‌های اقامتی (خانه‌های پیش‌ساخته) استفاده می‌شود که با کنار هم قراردادن این کانکس‌ها در کنار یکدیگر با چیدمان خاص، این مکان جهت اقامت آماده می‌شود.
  شما عزیزان می‌توانید همین حالا برای خرید کانکس اقامتی، مشاوره، رزرو زمان بازدید و حتی اطلاع از قیمت با شماره ۰۲۱۲۲۸۰۴۲۵۲ تماس حاصل کنید تا کارشناسان ما شمارا راهنمایی کنند.
  با ما یعنی مدیران کانکس پرافتخارترین تیم خریدوفروش کانکس در ایران در این مقاله همراه باشید.

  ساخت کمپ پیش ساخته
  ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

  جنس کمپ مسکونی

  از نظر کاربری کمپ مسکونی در دسته‌های کمپ اداری، کمپ کارگاهی، کمپ اقامتگاهی و… دسته‌بندی می‌شوند و چون تمام این موارد در نهایت کاربری مسکونی دارند بیشتر از کانکس‌های ساندویچ پانل تولید می‌شوند تا در برابر گرما، سرما، صوت و جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات موذی کاملاً عایق باشند.

  امکانات رفاهی و خدماتی کمپ‌های مسکونی پیش‌ساخته

  ساخت کانکس خدمات شهری

  کانکس سرویس‌بهداشتی
  امکانات رفاهی و خدماتی کمپ های مسکونی پیش ساخته

  در بعضی مواقع برای رفاه حال ساکنان و تکمیل امکانات شهری یک کمپ از کانکس‌های خدمات شهری نظیر کانکس‌های خودپرداز (ATM، کیوسک مطبوعاتی، کانکس نمازخانه،
  کانکس‌های رستورانی، کانکس‌های فروشگاهی، کانکس های سرویس بهداشتی، کانکس‌های درمانگاهی و…) استفاده می‌شود. همچنین جهت تأمین امنیت از کانکس‌های نگهبانی، کانکس‌های نیرو انتظامی، و گیت‌های ورودی و خروجی استفاده می‌کنند.

  چرا باید از کمپ‌های پیش‌ساخته استفاده کنیم؟

  کمپ مسکونی با کانکس
  ۱۰ مزیت ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی

  کمپ‌های مسکونی پیش‌ساخته به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که امکان گسترش سازه ازهرجهت وجود داشته باشد. یکپارچه بودن قطعات باعث بالارفتن استحکام کانکس‌ها و مقاوم‌بودن در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله را بالا می‌برد و تا حد قابل‌قبولی تضمین می‌کند، همچنین به دلیل عایق بودن کانکس‌ها، از نفوذ آب و گردوخاک جلوگیری می‌شود و باعث کاهش اتلاف انرژی نیز می‌شود. کمپ‌های مسکونی پیش‌ساخته قابلیت جابه‌جایی دارند، و در مناطق مختلف کشور با شرایط آب‌وهوایی متفاوت می‌توان به‌سرعت این کمپ‌ها را ساخته و نصب کرد.
  هزینه ساخت و نگهداری کمپ مسکونی پیش ساخته به نسبت ساخت ساختمان های سنتی خیلی پایین تر می باشد که از مزایای ویژه ای است که کمپ های پیش ساخته در مقایسه با خانه های سنتی دارند.

  “در ادامه این مقاله لیستی از مزایای کمپ‌های پیش‌ساخته در برابر خانه‌های سنتی تهیه کرده و با توضیحات کامل در اختیارتان گذاشته‌ایم تا شما بتوانید در پایان مقاله به‌راحتی تصمیم‌گیری کنید که برای ساخت کمپ موردنظرتان از چه متریالی استفاده کنید.”

  ۱- قابلیت حمل و نقل و جابه‌جایی پذیری کانکس مسکونی

  جابه‌جایی کانکس با کامیون
  قابلیت حمل کانکس اقامتی

  کمپ‌ها از تعدادی کانکس اقامتی در کنار یکدیگر تشکیل می‌شوند که کانکس‌ها سازه‌هایی قابل‌حمل هستند و به‌راحتی می‌توان آنها را از مکانی به مکان دیگر انتقال داد، اما خانه‌های سنتی به‌صورت ثابت ساخته می‌شوند و امکان جابه‌جایی ندارند که این قابلیت از نظر اقتصادی و صرف وقت نیز برای شما مقرون‌به‌صرفه‌تر است. به طور مثال زمانی را در نظر بگیرید که کمپ ساخته شده برای استفاده در مکانی دیگر بسیار ضروری‌تر و بحرانی‌تر است و باید سریعاً به این مکان انتقال یابد، کمپ مسکونی پیش‌ساخته به‌راحتی قابلیت این انتقال را دارند و برای شما صرف زمان، انرژی و هزینه بسیار کاهش می‌یابد.

  ۲- مقاوم بودن کانکس مسکونی در برابر زلزله

  کانکس اقامتی سازه‌ای ضد زلزله است که به‌خاطر طراحی حرفه‌ای بر اساس اصول مهندسی، یکپارچگی قطعات و اجزای سازه این کمپ‌های مسکونی پیش‌ساخته تا حد زیادی در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله مقاوم هستند. امروزه در مناطق مختلف کشور بسیار شاهد این اتفاق اجتناب‌ناپذیر هستیم، و اکثر ساختمان‌های سنتی در برابر این بلایای طبیعی مقاومت زیادی ندارند و ساختمان‌هایی هم که در برابر زلزله مقاوم هستند به‌مرورزمان فرسوده شده و آسیب‌پذیر خواهند بود و بازسازی و مقاوم کردن آنها نیاز به‌صرف هزینه بالا و شرایط خاص و استثنایی است، اما در ساخت کانکس‌های مسکونی تا حد قابل‌قبولی این مشکلات برطرف شده است.

  ۳- کاهش مصرف انرژی در کانکس اقامتی

  کانکس‌های اقامتی در برابر سرما و گرما به نسبت ساختمان‌های سنتی عایق‌بندی قوی‌تری دارند، و به همین دلیل اتلاف انرژی در این سازه‌های مسکونی کمتر است. همچنین تجهیزات گرمایشی و سرمایشی این سازه‌ها هوشمند است و تأمین برق از طریق پانل‌های خورشیدی و طراحی بهینه دسترسی واحدهای گوناگون به یکدیگر می‌تواند تا حد زیادی در اتلاف مصرف انرژی مؤثر باشد.

  ۴- هزینه نگهداری بسیار پایین کانکس اقامتی

  یک کمپ مسکونی اگر اصولی و استاندارد طراحی و در ساخت آن از متریال‌های باکیفیت استفاده شود، در هزینه تعمیرات و بازسازی کانکس‌ها بسیار صرفه‌جویی می‌شود و بسیاری از قطعات این سازه‌ها قابل‌تعویض و جای‌گذاری است. اما ساختمان‌های سنتی در بسیاری از موارد مثل سیل و زلزله آسیب‌پذیرتر هستند و شرایط بازسازی آنها سخت‌تر و پرهزینه‌تر از کانکس‌ها است.

  اگر شما نیز تمایل به ساخت یک کمپ مسکونی با استفاده از سازه‌های پیش‌ساخته را دارید می‌توانید با مشاوران مدیران کانکس در ارتباط باشید یا یک قرار ملاقات جهت مشاوره با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا در یک گفتگو دوستانه بتوانیم شما را جهت طراحی و ساخت کمپ مسکونی موردنظرتان یاری نماییم.

  ۵- قابلیت اجرای هر نوع پلان و توسعه پذیری آسان کانکس اقامتی

  پلان کانکس
  قابلیت اجرای هر نوع پلان در کانکس اقامتی

  ساختمان‌های پیش‌ساخته از نظر طراحی پلان و ایجاد تغییر و بازسازی بسیار انعطاف‌پذیر بوده و قابلیت اجرای پلان‌های متنوع در این سازه‌ها وجود دارد. اجرای هر نوع پلان و توسعه‌پذیری آسان کانکس اقامتی شما بعد از مدت زمانی به‌راحتی می‌توانید به افزودن و کاستن انواع زیربخش‌ها و واحدهای گوناگون اقدام کنید و این سازه‌ها به‌آسانی توسعه‌پذیر هستند که در این فرایند نیازی به تخریب و بازسازی نیست و بعضاً هزینه‌بر هم نمی‌باشد.

  ۶- امکان نصب کانکس اقامتی در هر شرایط آب و هوایی

  تمامی اجزای کمپ مسکونی (انواع بخش‌ها، زیربخش‌ها و واحدهای کمپ) از قبل در کارگاه ساخته می‌شوند و بعد از ساخت به محل نصب انتقال و نصب می‌شود، به همین دلیل روند ساخت آن خیلی سریع انجام و شرایط اقلیمی و آب‌وهوایی مانع از انجام کار نمی‌شود.

  ۷- عدم امکان نفوذ حشرات موذی به داخل کانکس اقامتی

  در اغلب مواقع این کانکس‌ها را از جنس ساندویچ پانل تولید می‌کنند که کانکس‌های ساندویچ پانل در برابر نفوذ حشرات و جانوران موذی عایق بندی با مقاومت بالایی دارند که امتیاز بالایی برای سکونت افراد در این کمپ‌ها محسوب می‌شود. اما خانه‌های مسکونی سنتی بعد از مدت زمانی دچار فرسودگی شده و در اثر آسیب‌پذیری، نفوذپذیری این جانوران موذی را تقویت می‌کند.

  ۸- عایق بودن کانکس اقامتی در برابر صوت، گرما و سرما

  در گزینه‌های بالا اشاره کردیم که جنس کانکس‌های اقامتی از ساندویچ پانل است و در برابر صوت، گرما و سرما عایق است.
  ساندویچ پانل یا پنل کامپوزیت آلومینیوم (ACP) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده که از دو طرف به دولایه محدود شده است و در میان آن یک‌لایه عایق قرارداد (مانند ساندویچ همبرگر که نان از دو طرف همبرگر را پوشانده) و این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی‌اورتان، پلی‌استایرن، پشم سنگ، و پشم‌شیشه تولید می‌شوند. علاوه بر عایق بودن بدن کانکس، استفاده از درب و پنجره‌های UPVC  همراه با شیشه دوجداره یا چند جداره، کف‌سازی مستحکم، ایجاد ارتفاع از سطح زمین و غیره… همگی می‌تواند به عایق بودن کانکس مسکونی کمک کنند.

  ۹- وزن کم کانکس اقامتی و پایین بودن هزینه فونداسیون

  نمونه عکس جابه‌جایی کانکس
  پایین بودن وزن کانکس اقامتی

  کمپ‌های پیش‌ساخته باتوجه‌به طراحی و کیفیت ساخت و همچنین پایین‌بودن وزن تجهیزات و وسایل به‌کاررفته در آن‌ها، در کل سازه‌ای با وزن کمتر نسبت به ساختمان‌های سنتی مسکونی است.
  بدین ترتیب هزینه و زمان اجرای مرحله فونداسیون مقرون‌به‌صرفه‌تر است و در بیشتر مواقع کمپ‌های پیش‌ساخته را تنها بر روی یک سکوی ساده قرار می‌دهند که از نظر زمان و هزینه به نسبت ساختمان‌های سنتی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

  ۱۰- استفاده حداکثری از فضای داخلی کانکس اقامتی 

  در فضای داخلی کانکس اقامتی با استفاده از ورق‌های پیش‌ساخته ضخامت کمتری را نسبت به دیوارهای ساختمان‌های سنتی دارد و حجم کمتری را اشغال می‌کنند، به همین علت فضای داخلی در این نوع ساختمان‌ها بیشتر است و همچنین از فضای داخلی کانکس استفاده بیشتری را می‌توان برد.

  کلام آخر

  ساخت کمپ مسکونی با کانکس اقامتی از نظر صرف هزینه و زمان برای شما بسیار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود، چون برای ساخت یک کمپ پیش‌ساخته زمان زیادی صرف نمی‌شود و تمامی پروسه ساخت کانکس اقامتی، انتقال و نصب آنها بسیار کمتر از ساخت یک‌خانه با روش سنتی است، و با در کنار هم قراردادن این خانه‌های پیش‌ساخته در کنار یکدیگر تمامی بخش‌ها و زیربخش‌ها تشکیل می‌شود که در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید از این پروژه بهره‌برداری کنید.
  برای خرید کمپ مسکونی پیش ساخته همین حالا با کارشناسان مدیران کانکس با شماره ۰۲۱۲۲۸۰۴۲۵۲ تماس بگیرید. طراحان و کارشناسان ما برای انتخاب طرح و رنگ سازه، انتخاب متریال مناسب و سازگار با آب‌وهوای منطقه شما را برای ساخت سازه مورد نظرتان را به شما پیشنهاد می‌دهند و تا اخرین مرحله، یعنی خرید و دریافت کانکس‌های کمپتان، شما عزیزان دل را همراهی کنند.
  مدیران کانکس پرافتخارترین تیم ساخت‌وساز کانکس و فروش کانکس در ایران.
  موفق، پیروز و مدیرانی باشید.

  تماس با مدیران کانکس
  تماس جهت مشاوره ساخت کانکس

   

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس