کانکس چیست؟

کانکس چیست؟

در این مقاله به این موضوع پی میبریم که به صورت کلی کانکس چیست؟

کانکس به یک بنای قابل حمل میگویند که میتوان گفت در واقع وجه متمایز یک ساختمان یا بنا در مقایسه با آن قابلیت حمل کانکس است که معمولاً در مکان‌های با عدم قابلیت ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد .

در اصل کانکس معادل انگلیسی اش کیوسک است و آن را به این نام هم می شناسند.

کانکس‌ها در تمام مکان‌ها از مزارع شهری گرفته تا استخرهای همه کاره استفاده شدند. این خانه‌ها که در سراسر جهان قرار دارند، می‌توانند جایگزینی سازگار با محیط زیست برای مصالح ساختمانی سنتی باشند.

خوشبختانه، شرکت مدیران کانکس، کانکس‌های باکیفیت را می‌فروشند و می‌توان آن‌ها را در اولین زمان ممکن تحویل و مونتاژ کرد. کانکس خانه کوچکی است که در ساده‌ترین حالت خود قرار دارد، بنابراین برخی از تولیدکنندگان نیز ظروف و تجهیزات اضافی را برای ایجاد خانه‌های بزرگ‌تر با هم ترکیب می‌کنند.

این سازه ها را میتوان به دو دسته چرخ دار و ثابت تقسیم بندی کرد، که نمونه های چرخ دار آنها در حال جابجایی می‌باشد ولی نمونه‌های ثابت برای یک مدت زمان معلوم در مکانی که از قبل مشخص شده است مستقر میگردد.این جواب در سوال کانکس چیست؟ هرچند کوتاه بود اما مفید از شما میخواهم ادامه کانکس چیست؟ را در مقاله پایین تر بخوانید


مواد به کار رفته

عموما موادی که در این سازه ها به کار میرود از جنس فلز میباشد که بیشتر اسکلت و بدنه آن را تشکیل می‌دهد بدنه و سقف این سازه ها معمولاً از ساندویچ پنل تولید میگردد تا عایق صوتی و حرارتی مناسبی برای فضای داخلی آنها ایجاد کند.

موارد به کار رفته در کانکس قابل بازیافت است


انواع کانکس

این نوع سازه ها در انواع مختلفی چون: درمانگاهی، نمازخانه، اداری و انواع دیگر وجود دارد که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند.


مزایا کانکس

  • ظاهر زیبا و به روز
  • کاهش مدت زمان تولید ان
  • مقاومت در برابر زلزله
  • کاهش هزینه ها
  • کاهش هدر رفت انرژی
  • آماده تحویل
  • قابل جابجایی
  • امکان متحرک بودن
  • استفاده از مصالح سبک و پیش ساخته

برخی از معایبی که میتوان در کانکس آورد چیست؟ 

منظور از معایب عمومی کانکس مواردی میباشد که در تمام کاربری ها از جمله مسکونی، فروشگاهی، نگهبانی و کانکس اداری ممکن است وجود داشته باشد.

از اصلی ترین و مهم ترین این موارد می توان به وجود محدودیت در اندازه بزرگ برای جابجایی و حمل در جاده ها اشاره کرد که این موضوع تا حد زیادی از طریق ساخت چند تکه سازه حل شده اما در برخی موارد اجرای پلان هایی با اشکال غیر متعارف با محدودیت های حمل روبرو می شود.

قبل از خرید خانه کانتینری حمل و نقل چه چیزی را در نظر بگیرید؟

تعداد زیادی از کانکس‌های برای فروش، فرصتی برای زندگی جایگزین فراهم می‌کند که هم مقرون‌به‌صرفه و هم لوکس است.

بنابراین، چگونه متوجه می‌شوید که یک کانکس برای شما مناسب است؟ خوب، قبل از اینکه به یک خانه جدید و یک روش جدید زندگی بپردازید، چند فاکتور مهم وجود دارد که نیاز است تا آنها را در نظر بگیرید.

کانکس با چه اندازه‌ای برای شما مناسب است؟

ویژگی کانکس این است که کوچک و در عین حال سازگار هستند. آیا دوست دارید فضای خود را گسترش دهید؟ فقط کافی است یک کانکس دیگر اضافه کنید.

ساخت یا خرید خانه کانتینری چقدر است؟

هنگامی که صحبت از هزینه حمل و نقل کانکس به میان می‌آید، ممکن است کمی متفاوت باشد. اما هزینه‌های پنهان زیادی در ارتباط با خانه‌های کانکس وجود دارد.

حتی پس از اینکه در نهایت کانکس خود را راه‌اندازی کردید، باید تعمیر و نگهداری آن را در نظر بگیرید و به یاد داشته باشید، هرچه فضای بیشتری داشته باشید، بیشتر به تعمیر و اضافه کاری نیاز خواهید داشت.

البته، اگر برای شروع یک محصول باکیفیت بخرید، این احتمال وجود دارد که در طول زمان تعمیرات کمتری انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =