لوگو مدیران کانکس

تاسیسات کانکس و آشنایی با تجهیزات آن

تاسیسات کانکس و آشنایی با تجهیزات آن

عنوان‌بندی مقاله

 • مقدمه

  تاسیسات کانکس دسته بندی های متفاوتی دارد، این دسته بندی ها در عمل بایکدیگر متفاوت هستند و هنگام طراحی فنی آن ها باید روی هرکادام به صورت جداگانه تمرکز و فکر کرد که بهترین طرح را بتوان پیاده کرد. متخصصان مدیران کانکس برای تمامی تاسیسات، کانکس‌ها وقت گذاشته و با محاسبات دقیق زرح ها را ارائه می دهند و به بهترین نحو طرح های تاسیسات، کانکس اجرا می شوند. در ادامه می خواهیم تاسیسات کانکس‌های مختلف را بررسی کنیم و با جزئیات آن ها آشنا شویم.

  تاسیسات کانکس الکتریکی

  مهم ترین نوع تاسیسات به کا رفته در کانکس تاسیسات الکتریکی می باشد که تاثیر به سزایی در استفاده از کانکس دارد  این تاسیسات، کانکس شامل: سیم کشی برق، نصب کلید و پریزها، گذاشتن فیوز، چراغ های روشنایی داخلی، چراغ روشنایی خارجی. غالبا این کار برای راحتی دسترسی به مدار برای انجام تعمیرات یا گاهی تغییر دادن از طریق داکت های مخصوص کابل برق و روی کار انجام می شود.

  مشخصات تاسیسات  الکتریکی:

  در عموم در کانکس های ساده و معمولی از کابل های ۲/۵ برای برق استفاده می شود اما در موارد به خصوص در تاسیسات کانکس‌های صنعتی از کابل های برق ۴ تا ۶ استفاده می کنند. گاهی اوقات در تاسیسات، کانکس‌ها از سیم کشی داخلی(تو کار) استفاده می کنند که در این نوع باید از لوله های مخصوص برای هدایت کابل استفاده شود تا خطر احتمالی متصل شدن کابل برق با اسکلت کانکس وجود نداشته باشد. در طراحی نقشه تاسیسات، کانکس برای کولر گازی که بسیار پر مصرف هم است مسیر جدا با فیوز مینیاتوری تعبیه می شود. آخرین نکته در تاسیسات کانکس‌ها باید جا برای آنت تلویزیون، سیم کشی تلفن، جای کلید و پریز ها مشخص شده باشد.

  تاسیسات  گرمایشی

  تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در کانکس ها متفاوت است و بستگی به انرژی دارد که مورد استفاده قرار بگیرد مانند بخاری های گازی، بخاری های نفتی، بهترین گزینه سیستم رادیاتور است که کارایی آن با پکیج است و بسیار عالی و بدون خطر آتش سوزی و… . مورد دیگر در نبودن گاز هیتر های برقی است همراه آب گرمکن برقی که بخوبی محیط را گرم می کنن.در طراحی سیستم گرمایشی تاسیسات کانکس باید جای قرار گرفتن آن ها مشخص باشد و محیط قرار گرفتنشان تعیین شده باشد و نکته حائز اهمیت در این مسئله مسیر رفت و برگشتی سیم کشی باید مشخص شود. برای سیستم سرمایشی تاسیسات، کانکس هم می توان از کولر های آبی و اسپیلت استفاده نمود و بسیار از سیستم گرمایشی راحت تر و بی دغدغه تر هستند.

  تاسیسات  لوله کشی

  در تاسیسات کانکس لوله کشی کمی احتیاج به طراحی اصولی و استفاده از متریال خوب است که شامل لوله کشی آب گرم و آب سرد می شود، سپس شیرآلات را نصب می کنیم، برای فاضلاب سرویس های بهداشتی و آشپزخانه یا آبدارخانه ورودی آب خروجی قرار می دهیم. در تاسیسا کانکس سیستم لوله کشی هم می تواند مثل سیستم برق کشی روکار و توکار قرار بگیرد که تععین کننده آن طراحان و مشتریان هستند.

  نکات مهم در تاسیسات کانکس لوله کشی:

  در تاسیسات کانکس‌ها استفاه از نوع لوله بسیار مهم است که بهترین آن پلیمری می باشد که استاندارد است. انتخاب مسیر های کوتاه برای رد شدن لوله های آب، نصب دقیق و اصولی شیرآۀات آشپزخانه و سرویس های بهداشتی. برای بهینه عمل کردن و درست و اصولی پیش رفتن بهتر است در طراحی تاسیسات، کانکس مکان هایی که نیاز به تاسیسات لوله کشی دارند نزدیک به هم باشند برای ورودی و خروجی مشترک به فاضلاب و تقسیم شدن کوتاه مسیر به آبگرمکن.

  تاسیسات ویلایی

  تاسیسات کانکس‌های ویلایی دارای بخش های اصلی که از ابتدا تا به الآن نکات را در اختیار شما گذاشتیم می شود از جمله لوله کشی، گرمایش، سرمایشی، الکتریکی. در تاسیسات کانکس ویلایی علاوه بر داخل تایسیساتی هم برای بیرون کانکس احتیاج است که باید با تاسیسات داخلی هماهنگ باشد. اولین مورد محل کندن چاه فاضلاب که باید به سیستم لوله کشی نزدیک باشد، کرسی چینی کانکس که باید ارتفاع آن از زمین حفظ شود، قرا گیری مخزن آب که از همه موارد مهم تر است و باید با تمامی اعضا داخلی مربوطه به طور یکپارچه با هم عمل کنند.

  قرار گرفتن تاسیسات کانکس ویلایی:

  محلی که قرار است کانکس ویلایی را قرار دهیم در تاسیسات، کانکس بسیار تاثیر دارد چرا که آب و هوا آن منطقه تعیین کننده استفاده از تاسیسات لوله کشی، سیستم سرمایشی و گرمایشی و نوع عایق بندی کانکس را مشخص می نماید. در سیستم تاسیسات، کانکس ویلایی بهتر است از متریال خوب استفاده کنیم برای رفاه خوانواده و بیشتر عمر کردن کانکس. ناگفته نماند تمامی این طراحی ها و انجام عملکرد های اصولی و با فکر و دلسوزی برای آرامش و اعتماد مشتریان عزیز مدیران کانکس می باشد.

  تاسیسات کانکس‌های خاص

  تاسیسات کانکس‌های خاص کمی با تاسیسات کانکس‌های ویلایی، مسکونی، کارگاهی و تمامی توضیحاتی که تا به حال دادیم متفاوت است و این کانکس ها کارایی کمتری هم نسبت به بقیه انواع کانکس دارد. برای این کانکس ها احتیاج به کارشناسان متخصص داریم برای طراحی و اجرا آن ها. برای مثال کانکس های اتاق تمیز، کانکس گرمخانه توتون و تنباکو، سرد خانه،که دارای تاسیسات کانکس خاص هستند.

  جمع‌بندی

  تاسیسات کانکس مانند یک ساختمان و یا ماشین اصل بسیار مهمی می‌باشد که باید بسیار دقیق به آن پرداخته شود و اصولی کارشناسان بررسی کنند و در ای مقاله برای مشتریان عزیز اطلاعاتی در اختیارتان گذاشتیم برای اطلاعات بیشتر با مدیران کانکس تماس حاصل کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سایر مقالات

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس