لوگو مدیران کانکس

تاسیسات کانکس و آشنایی با تجهیزات آن

تاسیسات کانکس و آشنایی با تجهیزات آن

عنوان‌بندی مقاله

 • مقدمه

  تأسیسات کانکس دسته‌بندی‌های متفاوتی دارد، این دسته‌بندی‌ها در عمل یکدیگر متفاوت هستند و هنگام طراحی فنی آن‌ها باید روی هرکدام به‌صورت جداگانه تمرکز و فکر کرد که بهترین طرح را بتوان پیاده کرد. متخصصان مدیران کانکس برای تمامی تأسیسات، کانکس‌ها وقت گذاشته و با محاسبات دقیق طرح‌ها را ارائه می‌دهند و به بهترین نحو طرح‌های تأسیسات، کانکس اجرا می‌شوند. در ادامه می‌خواهیم تأسیسات کانکس‌های مختلف را بررسی کنیم و با جزئیات آن‌ها آشنا شویم.
  شما عزیزان می‌توانید همین حالا برای خرید کانکس، مشاوره، رزرو زمان بازدید و حتی اطلاع از قیمت با شماره ۰۲۱۲۲۸۰۴۲۵۲ تماس حاصل کنید تا کارشناسان ما شمارا راهنمایی کنند.
  با مدیران کانکس پرافتخارترین تیم خریدوفروش کانکس در ایران در این مقاله همراه باشید.

  تاسیسات کانکس

  تأسیسات کانکس الکتریکی:

  مهم‌ترین نوع تأسیسات به‌کاررفته در کانکس تأسیسات الکتریکی است که تأثیر به سزایی در استفاده از کانکس دارد  این تأسیسات، کانکس شامل: سیم‌کشی برق، نصب کلید و پریزها، گذاشتن فیوز، چراغ‌های روشنایی داخلی، چراغ روشنایی خارجی. غالباً این کار برای راحتی دسترسی به مدار برای انجام تعمیرات یا گاهی تغییردادن از طریق داکت‌های مخصوص کابل برق و روی کار انجام می‌شود.

  مشخصات تأسیسات الکتریکی:

  در عموم در کانکس‌های ساده و معمولی از کابل‌های ۲/۵ برای برق استفاده می شود اما در موارد به خصوص در تاسیسات کانکس‌های صنعتی از کابل های برق ۴ تا ۶ استفاده می کنند. گاهی اوقات در تاسیسات، کانکس‌ها از سیم کشی داخلی(تو کار) استفاده می کنند که در این نوع باید از لوله های مخصوص برای هدایت کابل استفاده شود تا خطر احتمالی متصل شدن کابل برق با اسکلت کانکس وجود نداشته باشد. در طراحی نقشه تاسیسات، کانکس برای کولر گازی که بسیار پر مصرف هم است مسیر جدا با فیوز مینیاتوری تعبیه می شود. آخرین نکته در تاسیسات کانکس‌ها باید جا برای آنت تلویزیون، سیم کشی تلفن، جای کلید و پریز ها مشخص شده باشد.

  تأسیسات گرمایشی:

  تأسیسات سرمایشی و گرمایشی در کانکس‌ها متفاوت است و بستگی به انرژی دارد که مورداستفاده قرار بگیرد؛ مانند بخاری‌های گازی، بخاری‌های نفتی، بهترین گزینه سیستم رادیاتور است که کارایی آن با پکیج است و بسیار عالی و بدون خطر آتش‌سوزی و… . مورد دیگر در نبودن گاز هیترهای برقی است همراه آب گرمکن برقی که به‌خوبی محیط را گرم می‌کند. در طراحی سیستم گرمایشی تأسیسات کانکس باید جای قرارگرفتن آن‌ها مشخص باشد و محیط قرار گرفتنشان تعیین شده باشد و نکته حائز اهمیت در این مسئله مسیر رفت و برگشتی سیم‌کشی باید مشخص شود. برای سیستم سرمایشی تأسیسات، کانکس هم می‌توان از کولرهای آبی و اسپیلت استفاده نمود و بسیار از سیستم گرمایشی راحت‌تر و بی‌دغدغه‌تر هستند.

  تأسیسات لوله‌کشی:

  در تأسیسات کانکس لوله‌کشی کمی احتیاج به طراحی اصولی و استفاده از متریال خوب است که شامل لوله‌کشی آب گرم و آب سرد می‌شود، سپس شیرآلات را نصب می‌کنیم، برای فاضلاب سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه یا آبدارخانه ورودی آب خروجی قرار می‌دهیم. در تأسیسات کانکس سیستم لوله‌کشی هم می‌تواند مثل سیستم برق‌کشی روکار و توکار قرار بگیرد که تعیین‌کننده آن طراحان و مشتریان هستند.

  نکات مهم در تأسیسات کانکس لوله‌کشی:

  در تأسیسات کانکس‌ها استفاده از نوع لوله بسیار مهم است که بهترین آن پلیمری است که استاندارد است. انتخاب مسیرهای کوتاه برای ردشدن لوله‌های آب، نصب دقیق و اصولی شیرآلات آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی. برای بهینه عمل‌کردن و درست و اصولی پیش رفتن بهتر است در طراحی تأسیسات، کانکس مکان‌هایی که نیاز به تأسیسات لوله‌کشی دارند نزدیک به هم باشند برای ورودی و خروجی مشترک به فاضلاب و تقسیم‌شدن کوتاه‌مسیر به آب‌گرم‌کن.

  تأسیسات ویلایی

  تاسیسات ویلایی

  تأسیسات کانکس‌های ویلایی دارای بخش‌های اصلی که از ابتدا تا به الان نکات را در اختیار شما گذاشتیم می‌شود از جمله لوله‌کشی، گرمایش، سرمایشی، الکتریکی. در تأسیسات کانکس ویلایی علاوه بر داخل تأسیساتی هم برای بیرون کانکس احتیاج است که باید با تأسیسات داخلی هماهنگ باشد. اولین مورد محل کندن چاه فاضلاب که باید به سیستم لوله‌کشی نزدیک باشد، کرسی‌چینی کانکس که باید ارتفاع آن از زمین حفظ شود، قرارگیری مخزن آب که از همه موارد مهم‌تر است و باید با تمامی اعضا داخلی مربوطه به طور یکپارچه با هم عمل کنند.

  قرارگرفتن تأسیسات کانکس ویلایی:

  محلی که قرار است کانکس ویلایی را قرار دهیم در تأسیسات، کانکس بسیار تأثیر دارد چرا که آب‌وهوا آن منطقه تعیین‌کننده استفاده از تأسیسات لوله‌کشی، سیستم سرمایشی و گرمایشی و نوع عایق‌بندی کانکس را مشخص می‌نماید. در سیستم تأسیسات، کانکس ویلایی بهتر است از متریال خوب استفاده کنیم برای رفاه خانواده و بیشتر عمرکردن کانکس. ناگفته نماند تمامی این طراحی‌ها و انجام عملکردهای اصولی و بافکر و دلسوزی برای آرامش و اعتماد مشتریان عزیز مدیران کانکس است.

  تأسیسات کانکس‌های خاص

  تاسیسات کانکس‌های خاص

  تأسیسات کانکس‌های خاص کمی با تأسیسات کانکس‌های ویلایی، مسکونی، کارگاهی و تمامی توضیحاتی که تابه‌حال دادیم متفاوت است و این کانکس‌ها کارایی کمتری هم نسبت به بقیه انواع کانکس دارد. برای این کانکس‌ها احتیاج به کارشناسان متخصص داریم برای طراحی و اجرا آن‌ها. برای مثال کانکس‌های اتاق تمیز، کانکس گرم‌خانه توتون و تنباکو، سردخانه که دارای تأسیسات کانکس خاص هستند.

  جمع‌بندی

  تأسیسات کانکس مانند یک ساختمان و یا ماشین اصل بسیار مهمی است که باید بسیار دقیق به آن پرداخته شود و اصولی کارشناسان بررسی کنند و درآی مقاله برای مشتریان عزیز اطلاعاتی در اختیارتان گذاشتیم که خریدی مطمئن و راحت از مدیران کانکس داشته باشند.
  برای خرید کانکس همین حالا با کارشناسان مدیران کانکس با شماره ۰۲۱۲۲۸۰۴۲۵۲ تماس بگیرید.
  طراحان و کارشناسان ما برای انتخاب طرح و رنگ سازه، انتخاب متریال مناسب و سازگار با آب‌وهوای منطقه شما را برای ساخت سازه مورد نظرتان را به شما پیشنهاد می‌دهند و تا اخرین مرحله، یعنی خرید و دریافت کانکس، شما عزیزان دل را همراهی کنند.
  مدیران کانکس پرافتخارترین تیم ساخت‌وساز کانکس و فروش کانکس در ایران.
  موفق، پیروز و مدیرانی باشید.

  مشاوره و بازدید رایگان از مدیران کانکس

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس