لوگو مدیران کانکس

کانکس کتابفروشی چیست و چگونه است؟

کانکس کتابفروشی چیست

عنوان‌بندی مقاله

 • کانکس کتابفروشی از مواردی است که در ارتقاع دانش و اطلاعات عمومی و تخصصی در بین اقشار مختلف جامعه که یکی از مقاصد هر جامعه در جهت شکوفا شدن و همچنین در به اوج رساندن استعدادهای بالقوه و بالفعل جامعه نقش دارد. در این راستا گرچه امروزه در جهت این موضوع تنوع منابع زیادی مثل سایت‌ها و مجلات اینترنتی، وبینارها و دوره‌های آنلاین، لوح فشرده و… وجود دارد اما کتاب همچنان معتبرترین و مهم‌ترین منبع به حساب می‌آید که به سختی می‌توان جایگزینی برای آن یافت که به لحاظ علمی و معتبرتر بودن همتای آن باشد.

  از همین رو، در کنار کانون‌های مختلف مثل کتابخانه‌های بزرگ و کوچک جهت پیشرفت و ترقی فرهنگ کتاب و کتابخوابی، پیش ساخته کتابفروشی نیز پدید آمده است تا در حوزه‌های متنوع و تخصصی منابع علمی خوبی را برای استفاده‌ی افراد جامعه فراهم آورد. به همین خاطر امروزه می‌توان نقش و اهمیت خاصی برای کانکس کتابفروشی قائل شد. همانطور که در سایر مقالات به این موضوع پرداختیم که کانکس چیست، در این مقاله به شرح نوعی دیگر از کانکس به نام پیش ساخته کتابفروشی می‌پردازیم همچنین شما می‌توانید برای خرید کانکس باکیفیت و قیمت مناسب با مدیران کانکس تماس حاصل کرده تا متخصصین ما شمارا راهنمایی کنند. مدیران کانکس باتجربه‌ترین تیم ساخت‌وساز و فروش کانکس در ایران

  انواع کانکس کتابفروشی چیست؟

  کتابخانه‌های ساخته شده با کانکس می‌توانند تجربه‌ای جدید ایجاد کنند و هزینه کمتری برای اجرا داشته باشند. کتابخانه‌ها با یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های خود روبرو هستند. بر اساس آمار وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش، آمارهای اخیر نشان می‌دهد که تعداد افرادی که از یک کتابخانه عمومی بازدید کرده‌اند به کمترین میزان در تاریخ خود رسیده است.

  اما برای بسیاری، کتابخانه‌ها نشان دهنده دوران کودکی آنهاست، کتابخانه‌ها مکانی برای فرار به دنیای ادبی و فضاهای عمومی لازم  هستند. با وجود این، مطالعه در حال رونق است. پس چرا استفاده از کتاب‌فروشی‌ها با ارائه فضای آرام در حال کاهش هستند؟

  به طور کلی کانکس کتابفروشی مانند یک فروشگاه کتابفروشی عمل می‌کند که تکلیف اصلی آن ارائه کتاب‌ها و محصول‌های فرهنگی و علمی پروهشی برای ارتقا و افزایش سطح علمی و دانش افراد جامعه می‌باشد؛ همچنین از دیگر وظایف آن ارائه منابع و کتب آموزشی برای افراد علاقه‌مند و دانشجویان و علم جویان می‌باشد. معمولا پیش ساخته کتابفروشی را در مکان‌های پر رفت و آمد قرار می‌دهند که افراد بیشتری روزانه با آن برخورد یابند که این امر می‌تواند موجب افزایش علاقه و تشویق افراد به کتابخوانی شود و هم اینکه افراد نیازمند به آن، دسترسی راحتی به آن داشته باشند.

  نوع‌های مختلف کانکس کتابفروشی

  انواع کانکس کتابفروشی شامل دو نوع می‌باشد. کانکس کتابفروشی نوع سیار آن که به صورت چرخدار است و می‌توان آن را از نقطه‌ای به نقطه دیگر انتقال داد و جا به جا کرد؛ این نوع برای مناطق محروم بیشتر کاربرد دارد. کانکس کتابفروشی نوع ثابت که نوع کیوسک ثابت است برای نصب و استقرار دائمی کاربرد دارد و بیشتر در منطقه‌های شهری استفاده می‌شود.

  نکات مهم در اجرای کانکس کتابفروشی چیست؟

  نکات مهم ساخت کانکس کتابفروشی

  یکی از نکات مهمی که در اجرای کانکس کتابفروشی باید به ان توجه کرد زیبایی آن است؛ زیرا باید زیبایی طرح کانکس کتابفروشی حفظ شود تا زمانی که در معرض دید مردم می‌باشد جذاب و جذب کننده باشد و مردم برای حضور در آن جهت دیدن و خریدن کتاب‌ها و محصولات اقدام کنند. برای این منظور می‌توان از یک جداره شیشه‌ای استفاده کرد که موجب دیدن محصولات درون کانکس کتابفروشی می‌شود؛ همچنین موجب جلوگیری از رسیدن گرد و غبار به داخل می‌شود. در بحث اندازه نیز با توجه به اقتضا و فضای در دسترس می‌توان از حداقل ۴ مترمربع تا ۳۰ مترمربع برای تعیین ابعاد و اندازه‌ی آن تصمیم گیری کرد.

  ویژگی‌های فنی کانکس کتابفروشی

  جهت ساخت کانکس کتابفروشی به لحاظ ویژگی‌های فنی می‌شود مشابه کانکس فروشگاهی و با روش‌های متفاوت اقدام کرد. به همین منظور ورق کومپوزیتی و یا ساندویچ پانل در ایجاد نمای کانکس کتابفروشی موثر است؛ همچنین استفاده از جداره‌های شیشه‌ای سکوریتی و کرکره برقی برای باز شدن آن مناسب است. تعبیه سایه‌بان دستی یا سایه‌بان برقی جهت ممانعت از ورود نور آفتاب به درون کانکس کتابفروشی یکی از موارد مورد نیاز می‌باشد.

  مشخصات فنی کانکس کتابفروشی

  برای کف آن از تیرآهن و تخته استفاده می‌شود. تیرآهن‌ها بایستی حداقل نمره ۱۴ یا ۱۶ و نوع دور کلاف باشد و تخته‌ها بایستی تخته‌های چند لایه آلومینیومی آجدار باشند. درصورتی که کانکس کتابفروشی نوع ثابت باشد به کار بردن ملات ماسه و سیمان و در نهایت قرار دادن سرامیک روی آن برای برای پوشش کف درون کانکس مناسب است.

  ساخت و ساماندهی بخش درونی کانکس مثل پوشش درونی و عایق کردن دیواره‌ها، نورپردازی و سیم‌کشی کردن برق کاملا همانند سایر سازه‌ها انجام می‌شود. برای پیچ کردن قفسه‌ها به اسکلت کانکس باید قیدهای فرعی در آن اسکلت قرار داده شود تا قفسه‌ها به درستی نصب شوند. برای دریافت اطلاعات کامل با متخصصین مدیران کانکس، با شماره ۰۲۱۲۲۸۰۴۲۵۲ تماس حاصل کنید. مدیران کانکس قدیمی ترین تیم ساخت و ساز و فروش کانکس.

  مزایای کانکس کتابفروشی

  از مزایای کانکس کتابفروشی می‌توان به برخی موارد که در ادامه شرح می‌دهیم اشاره کرد. دارا بودن سیستم تهویه گرمایشی و سرمایشی برای فضایی مل کانکس کتابفروشی با توجه به ابعاد و ساختاری که دارد و همچنین با توجه به متفاوت بودن محل قراگیری آن (متفاوت بودن ساختار نسبت به یک ساختمان کتابخانه‌ای) و همچنین فضای کمتر و مناسبی که در محیط پیاده‌رو شهرها و خیابان‌ها اشغال می‌کند از مزیت‌های آن است. شما با داشتن یک کانکس کتابفروشی می‌توانید به راحتی کتاب‌ها و محصولات خود را در قفسه‌های آن طبقه‌بندی کنید بدون اینکه نیاز به یک تهیه یا اجاره یک مغازه برای کتابفروشی خود داشته باشید و بخواهید هزینه‌هایی متحمل شوید.

  مزیت کانکس کتابفروشی

  با توجه به نقاط پرتردد در هر زمان که تشخیص دهید نقاط مناسب جهت فروش تغییر یافته است می‌توانید به راحتی آن را جا به جا کنید. همچنین درصورت استفاده از جداره‌های شیشه‌ای می‌توانید تمامی کتاب‌ها و مجلات متنوع را در معرض دید مخاطب و مشتریان قرار دهید و احتمال فروش را بالا ببرید که داشتن درب و پنجره دوجداره در این موضوع یکی دیگر از مزیت‌ها است. همچنین شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌س خود کانکس کتابفروشی در رنگ و طرح متفاوت و مطابق با علاقه و سلیقه‌ی خود داشته باشید و یا برای درخواست و سفارش آن از طریق ارتباط با مدیران کانکس اقدام نمایید.

  شیوه سفارش و قیمت گذاری کانکس های کتاب فروشی

  کانکس‌های کتابفروشی بنا به مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها و ابعادی که افراد طبق آن سفارش می‌دهند ارزش گذاری می‌شود. همچنین اینکه کانکس کتابفروشی مورد نیاز شما از نوع سیار باشد و متحرک باشد یا ساکن و ثابت باشد نیز در نحوه قیمت گذاری آن ها تاثیرگذار خواهد بود. اما مدیران کانکس با سابقه و تجربه خوب خود در زمینه ساخت و فروش انواع کانکس ها همچون کانکس اقامتی، کانکس فروشگاهی، کانکس انباری، کانکس اداری مدیریتی و… می‌تواند راهگشا و راهنمای شما در مشاوره، بررسی و درنهایت سفارش و خرید کانکس مورد نظر شما چه از نوع کتابفروشی و چه از سایر نوع‌ها باشد.

  کانکس‌های کتاب‌فروشی ترکیبی از تجربه و دسترسی آسان را ارائه می‌دهند

  کتاب‌فروشی‌ها مفهوم جدیدی نیستند، اما تبدیل آنها به کتابخانه‌های قابل حمل‌ونقل می‌توانید بسیار مفید باشد.

  همه ما عاشق نوآوری و چیزهای جدید هستیم و اغلب وقتی همه چیز ثابت می‌ماند خسته می‌شویم. با کانکس‌های کتاب‌فروشی، ممکن است مردم احساس نیاز بیشتری به بازدید و مطالعه کنند. این نوع از کتابخانه‌ها امری جدید هستند و تجربه‌ای جالب است که افراد می‌توانند با دوستان خود امتحان کنند.

  یک کتابخانه قابل حمل، پتانسیل هیجان‌انگیز کردن، متفاوت به نظر رسیدن معماری استاندارد یک کتابخانه و ایجاد تجربیات جدید را دارد.

  بدون کتابخانه، کل جوامع آسیب می‌بینند

  میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن‌قدر دور از کتابخانه زندگی می‌کنند که نمی‌توانند آن بازدید کنند.

  اما بدون کتاب، کل جوامع آسیب می‌بینند و فرصت‌ها از دست می‌رود. کودکان و بزرگسالان این فرصت را از دست می‌دهند تا از استعدادهای کامل خود استفاده کنند.

  ما مصمم هستیم که کتاب‌های بیشتری را به جوامع بیاوریم و کانکس‌های کتاب‌فروشی راهی حیاتی برای انجام این کار هستند.

  چرا به کانکس کتاب فروشی نیاز داریم؟

  باتوجه‌به نیاز روزافزون جامعه به کتاب، مردم روزبه‌روز به خرید کتاب، مطالعه کتاب، قرض‌کردن کتاب و غیره… روی آورده‌اند و شلوغی مراکز فروش کتاب و کتابخانه‌ها می‌توان فهمید. یکی از ایده‌های بسیار جالب برای کانکس کتاب‌فروشی برپاکردن کانکس کتاب‌فروشی در مترو به‌خصوص ایستگاه‌های شلوغ مترو می‌باشد؛ زیرا افراد زیادی به دلیل دور بودن مسیر محل کار و یا مسیر بازگشت به خانه، حوصله‌شان سر می‌رود و می‌تواند از کانکس‌های کتاب‌فروشی مستقر در مترو اقدام به خرید کتاب کنند و از وقت ارزشمند خود به‌خوبی استفاده کنند. این مدل نه‌تنها در مترو جواب‌گو است؛ بلکه در پارک‌ها، مال‌ها و همین‌طور مراکز علمی آموزشی و فرهنگی قرارداد تا مردم از این کانکس‌ها کتاب خریداری کنند تا جامعه روزبه‌روز بهتر و بافرهنگ‌تر شود.

  کلام آخر

  کانکس کتابفروشی در کنار سایر مراکز کتابفروشی و کتابخانه‌ای می‌تواند تاثیر بسیار مطلوبی در روند کتابخوانی و تامین بخشی از نیاز اقشار مختلف جامعه به کتاب‌های علمی پژوهشی داشته باشد و جامعه را به سمت شکوفا شدن استعدادها ببرد. همچنین درصورتی که جابه‌جایی بسیاری وجود داشته باشد و یا در مناطق محروم باشد از کانکس سیار و درصورت استقرار دائم و حضور در مناطق شهری از کانکس کتابفروشی ثابت استفاده می‌شود. شما میتوانید برای خرید کانکس های با کیفیت کتابفروشی از مدیران کانکس بهترین تیم فروش کانکس در ایران کیفیت و همینطور قیمت عالی با شماره ۰۲۱۲۲۸۰۴۲۵۲ تماس بگیرید. مدیران کانکس با تجربه ترین تیم ساخت ساز کانکس در ایران.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس