لوگو مدیران کانکس

تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها

تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها

عنوان‌بندی مقاله

 • تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها:

  در این مقاله می خواهیم به تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها بپردازیم برای آگاهی خریداران و انتخاب درست آن ها.

  خانه پیش ساخته چیست؟

  خانه های پیش ساخته با ابعاد استاندارد و نصب راحت ساخته شده اند و در محلی که برای مستقر شدن است آن را نصب می کنند. خانه‌ های ماژولار، سازه‌ های فلزی، خانه‌ های قابل حمل جزء خانه های پیش ساخته هستند.

  کانکس با خانه پیش‌ساخته چه تفاوتی دارد؟

  کانکس ها نوعی خانه پیش ساخته هستند، هردو در کارخانه ساخته شده و در محل مورد نظر نصب می شوند.تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها شامل موارد زیر می شود:

  نوع سازه

   ۱.خانه‌ های ماژولار:

  قطعات این نوع خانه ها در کارخانه تولید شده و در محل مورد نظر نصب می شوند که بسیار سازه‌های پرطرفداری هستند.

  ۲.کانکس :

  کانکس یک سازه بسیار کامل است که در کارخانه طراحی، آزمایش و تولید می شود و یکجا برای نصب فرستاده می شود.

  تفاوت ها:

  • جنس و متریال به کار رفته در ساخت:

  تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها در موادی که برای ساخت آن ها استفاده می شود به چشم می آید. متریالی که در خانه های پیش ساخته به کار رفته است بسیار متنوع است از جمله: بتنی، PVC، UPVC، ورق‌های نازک از جنس فولاد(LSF)، چوبی و ساندویچ پانل. در حالی که کانکس ها از آهن ، ورق گالوانیزه ، ساندویچ پانل و … ساخته می شوند.

  • کاربرد:

  خانه های پیش ساخت فقط به عنوان خانه و زندگی کردن در آن کاربرد دارند در حالی که کانکس ها علاوه بر استفاده مسکونی به عنوان دفتر اداری، پارکینگ، سرویس بهداشتی، نگهبانی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

  • وزن:

  در ساخت کانکس اغلب از موادی استفاده می شود که وزن نهایی آن سبک باشد در حالی که اگر متریال ساخت یک خانه پیش ساخته بتن باشد قطعا وزن نهایی سنگینی خواهد داشت.

  • جابجایی:

  اجزای خانه های پیش ساخته برای مونتاژ در محل مورد نظر قرار می گیرند و بسیار دشوار است جدا سازی و نصب دوباره آن اما کانکس ها به راحتی بدون جدا کردن قطعات می توان جا به جا کرد.

  • مدت زمان ساخت و نصب:

  کانکس ها زمان کمتری برای طراحی و ساخت نیاز دارند و بسیار نصب زود و راحتی دارند در حالی که خانه های پیش ساخته به خصوص اگر بتنی باشد زمان بیشتری برای طراحی و ساخت و نصب نیاز دارد.

  • طول عمر:

  در کل عمر و مقاومت خانه های پیش ساخته از کانکس ها بیشتر است مخصوصا اگر متریال خانه پیش ساخته بتن باشد که بسیار مقاوم است.

  • قیمت:

  خانه های پیش ساخته برای نصب و جداسازی به نیروهای متخصص نیاز دارد که خودش یک هزینه جدایی است و درکل موارد زیادی باعث هزینه بیشتر خانه های پیش ساخته نسبت به کانکس می شود به خاطر متریالی که استفاده می شود.

  تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها

  جمع‌بندی

  . تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها در این مقاله با جزئیات بیان شدند و در حال حاضر می دانیم که این دو چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند

  برای مشاوره و راهنمایی تفاوت خانه های پیش ساخته و کانکس ها با شماره های زیر تماس بگیرید و با کارشناسان مدیران کانکس درمیان بگذارید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سایر مقالات

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس