لوگو مدیران کانکس

عایق‌بندی کانکس

عایق‌بندی کانکس

عنوان‌بندی مقاله

 • مقدمه

  عایق‌بندی کانکس یکی از ملزومات کانکس است و هنگام طراحی و ساخت و محصول باید بسیار به این نکته توجه شود. با توجه به تنوع در کانکس نسبت به محل احداث کانکس و کارایی که از آن انتظار می رود عایق بندی آن‌ها متفاوت است و مدیران کانکس تمام تلاش خود را برای ارائه بالاترین کیفیت به کار می‌برد. در این مقاله به انواع و روش‌های مختلف عایق‌بندی کانکس می‌پردازیم. تا آخر این مقاله همراه مدیران کانکس باشید.

  انواع عایق‌بندی کانکس

  کانکس مسکونی

  همان‌طور که گفته شد برای عایق‌بندی کانکس نوع استفاده بسیار حائز اهمیت است و نسبت به هدف آن متفاوت می‌باشد. ابتدایی‌ترین نوع عایق‌بندی که برای جلوگیری از رطوبت است با قیر می باشد که برای دیواره‌های بیرونی کانکس استفاده می‌شود. درکل عایق‌بندی کانکس ویلایی با کانکس نگهبانی قطعا متفاوت است و عایق‌بندی علاوه بر رطوبت برای آلودگی صوتی و نگه داشتن هوای درون کانکس هم استفاده می شود

  :عایق حرارتی

  برای کانکس‌های ویلایی و کانکس‌های اداری عایق حرارتی بسیار مهم است زیرا در تابستان که نور آفتاب بسیار داغ و سوزان است و زمستان که سرما شدیدی وجود دارد اگر از مواد خوب برای عایق‌بندی کانکس استفاده نکرده باشیم سرما و گرما جذب دیواره های کانکس می شوند و به داخل نفوذ می کنند و بسیار سخت می‌شود این شرایط را تحمل کرد.

  عایق صوتی:

  عایق صوتی کانکس همراه با عایق حرارتی صورت می‌گیرد و بسیار کاربردی است چرا که در همه‌جا صدا‌های متفرقه بسیار زیاد است و در زمان طولانی در آرامش افراد تاثیر می گذارد و به خصوص در کانکس‌های اداری برای تمرکز کارمندان و صحیح انجام شدن کارهایشان لازم می‌باشد.

  عایق رطوبتی:

  بدنه داخلی و خارجی کانکس اکثرا از چوب و فلز ساخته می‌شوند. چوب و فلز رطوبت را به سرعت جذب می‌کنند و مشکلاتی را به وجود می‌آورد. در نتیجه برای بالا بردن مقاومت کانکس باید برای کانکس‌ها عایق رطوبتی با کیفیت و کارایی عالی استفاده شود.

  روش‌های عایق‌بندی کانکس

  عایق‌بندی کانکس با پلی‌استایرن:

  پلی‌استایرن‌ها در دو نوع متفاوت انبساطی EPS و فشرده RIGID که از مواد پلیمری هستند تولید می شوند و برای عایق‌بندی کانکس استفاده می‌شوند.پلی‌استایرن EPS که نام دیگر آن یونولیت است در سقف و ستون‌ها قرار می‌گیرند. یونولیت مانند بلوک های سیمانی ساختمان عمل می‌کند و بین سقف و دیواره‌های کانکس نصب می‌شود و بسیار سبک هستند که یکی از مزایای یونولیت محسوب می شود.

  نکات استفاده از یونولیت:

  • ابعاد یونولیت نباید از اندازه های استاندارد خارج باشند.
  • یونولیت ها اکثرا نسوز هستند و باید از آن‌ها استفاده شود.(برخی یونولیت ها کم سوز هستند.)
  • در منطقه های که تعادل آب و هوا نیست و به شدت گرم و سرد می‌شوند بهتر است از یونولیت هایی که دارای تراکم بیشتری هستند استفاده شود.

  عایق‌بندی کانکس با پشم سنگ:

  پشم سنگ با پلی‌استایرن متفاوت است و روی بدنه و سقف کانکس به صورت رول قرار می‌گیرد و چسبانده می‌شود. سپس یونولیت ها روی پشم سنگ ها می گذارند و به آن می‌چسبند. این نوع عایق‌بندی مخصوص کانکس‌های گالوانیزه بوده و در برابر آلودگی صوتی و دمای کم و زیاد هوا عایق‌بندی شود.پشم سنگ ها در دو مدل پتویی و رولی تولید و ارائه می شوند که فقط زمان استفاده باید باز شوند درغیر این صورت خاصیت خود را از دست می‌دهند.

  تجهیزات مصرفی برای عایق پشم سنگ

  برای کار با عایق پشم سنگ باید فردی کاربلد و با حواسی جمع را انتخاب کرد چرا که کار با پشم سنگ حساسیت زا است و پوست بدن می سوزاند. شخصی کار بلد باید دارای لباس مخصوص و دستکش ایمنی باشد. ابزار دیگری که در عایق پشم سنگ لازم است کاتر برای برش پشم سنگ ها است.

  عایق‌بندی کانکس با تزریق پلی یورتان:

  عایق‌های حرارتی که در کانکس‌های ساندویچ پانل به کار می‌روند، پلی یورتان‌ها می باشد. کاربرد این عایق‌ها در منطقه هایی با هوای سرد بسیار بیشتر است. پلی‌یورتان ها برای دیواره های کانکس به کار می‌روند و از دمای داخل کانکس محافظت کرده و انرژی حرارتی بیرون وارد نمی شود.

  انواع عایق های پلی‌یورتان:

  • عایق پلی‌یورتان سخت
  • عایق پلی‌یورتان نرم
  • عایق پلی‌یورتان نیمه‌سخت

  جمع‌بندی

  عایق‌بندی کانکس یکی از ملزومات در پروژه ساخت کانکس است و همیشه باید اولویت کار قرار بگیرد زیرا عایق‌بندی کانکس را هیچگاه خریدار نمی بیند و هیچگونه اطلاعاتی از متریال و کیفیت عایق های به کار رفته نخواهد داشت به همین خاطر باید از تولیدکنندگان مطمئن با سابقه‌کاری های موفق کانکس هارا تهیه کرد. امیدوارم مطالب در رابطه با عایق‌بندی کانکس ها مفید واقع شده باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  این مقاله را به اشتراک بگذارید

  Share on email
  Share on twitter
  Share on linkedin
  Share on whatsapp
  Share on telegram

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  سایر مقالات

  کانکس اداری مدیریتی

  خرید کانکس اداری مدیریتی در اصفهان

  ازآنجاکه اصفهان شهری پرجمعیت و دومین قطب صنعتی ایران پس از شهر تهران است و بسیاری از مهم‌ترین صنایع مانند …

  بیشتر بخوانید
  خرید کانکس در شهریار

  خرید کانکس در شهریار به 2 روش نو و دست دوم

  شهریار یکی از شهرهای خوش‌آب‌وهوا در اطراف تهران است. افراد زیادی برای خرید یک باغ شخصی شهریار را انتخاب می‌کنند. …

  بیشتر بخوانید
  کانکس سرویس بهداشتی دو چشمه

  معرفی کانکس سرویس بهداشتی دو چشمه

  کانکس‌های سرویس بهداشتی در ابعاد مختلف و با تعداد چشمه‌های مختلف تولید می‌شوند. در این مقاله ویژگی‌های کانکس سرویس بهداشتی …

  بیشتر بخوانید
  کانکس سرویس بهداشتی چهار چشمه چیست؟

  کانکس سرویس بهداشتی چهار چشمه چیست؟

  کانکس سرویس‌بهداشتی چیست؟ در این مقاله مبحث اصلی ما روی کانکس سرویس بهداشتی چهار چشمه است ولی برای اینکه مقاله …

  بیشتر بخوانید
  خرید کانکس ویلایی 100 متری

  خرید کانکس ویلایی 100 متری

  کانکس‌ها سازه‌های پیش‌ساخته‌ای هستند که امروزه برای انواع کاربری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. کانکس‌های ویلایی در ابعاد مختلف طراحی و تولید …

  بیشتر بخوانید

  کانکس ویلایی دوبلکس چیست؟ 22 تا از امکانات رفاهی کانکس ویلایی!

  کانکس ویلایی چیست؟ کانکس ویلایی دوبلکس و خرید آن مبحث اصلی مقاله است، و ما برای آن که بتوانیم مقاله‌ای کامل …

  بیشتر بخوانید

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس