لوگو مدیران کانکس

کانکس سرویس بهداشتی معلولین

کانکس سرویس بهداشتی معلولین

عنوان‌بندی مقاله

 • این نوع کانکس‌ها امکانات و تجهیزات بهداشتی ویژه را برای افراد دارای محدودیت جسمانی فراهم می‌کنند. کانکس سرویس بهداشتی معلولین به دو صورت ثابت و متحرک طراحی می‌شوند.
  در شرایطی که امکان ساخت سرویس بهداشتی با مصالح ساختمانی وجود نداشته باشد و یا هزینه موردنیاز برای ساخت آن کافی نباشد، استفاده از کانکس‌های سرویس بهداشتی بهترین راه‌حل است.

  کانکس‌های سرویس بهداشتی بیشتر در پارک‌ها و مکان‌های عمومی استفاده می‌شوند. در بعضی از این اماکن به جز سرویس بهداشتی‌های معمولی، از سرویس بهداشتی‌هایی با امکانات ویژه استفاده می‌شود. افراد دارای معلولیت جسمی برای استفاده از سرویس بهداشتی معمولی مشکلاتی دارند، برای برطرف‌کردن مشکلات این عزیزان امکانات ویژه‌ای با استفاده از کانکس‌های ازپیش‌ساخته شده ویژه معلولین در نظر گرفته می‌شود. استفاده از این کانکس‌ها برای افراد دارای معلولیت بسیار به‌صرفه‌تر از ساخت سرویس بهداشتی با مصالح ساختمانی است.

  امکانات ویژه کانکس سرویس بهداشتی معلولین

  این کانکس‌ها  مانند کانکس سرویس بهداشتی معمولی در قسمت‌های مختلف شهر استفاده می‌شوند و تفاوت آن‌ها با کانکس‌های سرویس بهداشتی معمولی، امکانات ویژه است که برای سهولت در استفاده برای معلولین، به این سازه‌ها اضافه می‌شود.
  ازجمله امکانات استفاده شده در کانکس‌ها، می‌توان موارد زیر را نام برد.

  • استفاده از دستگیره‌های کمکی داخل سازه
  • قراردادن زنگ خطر برای مواقع نیاز به کمک
  • درنظرگرفتن ارتفاع مناسب برای شیرآلات و روشویی
  • به‌کاربردن کف‌پوش‌های غیر لغزنده برای کف سرویس بهداشتی
  • استفاده از درب کشویی
  • قراردادن رمپ ورودی به‌صورت بتنی در محل یا به‌صورت فلزیکانکس سرویس بهداشتی معلولین

  مشخصات سرویس بهداشتی معلولین

  برای اسکلت این کانکس‌ها از ورقه‌های فولادی و برای سقف و دیوارها از ساندویچ پانل استفاده می‌شود. کف سرویس‌ها ب پروفیل، ورق پی‌وی‌سی ضد آب و ورق آلومینیم آج‌دار شبکه‌بندی می‌شود. برای سقف و دیوارهای این سازه‌ها از ساندویچ پانل پلی اوریتان با دو ورقه گالوانیزه رنگ شده استفاده می‌شود.درب این کانکس‌ها به‌صورت کشویی و از جنس ساندویچ پنل است. تأسیسات داخل کانکس‌ها عبارت‌اند از شیرآلات استاندارد و لوله‌کشی آب گرم و سرد، روشویی، فلش تانک و کلیدهای استاندارد است. سیم‌کشی داخل آن‌ها با داکت پی‌وی‌سی به‌صورت روکار با استفاده از فیوز، کابل و کلیدهای استاندارد انجام می‌شود.

  ابعاد سازه سرویس بهداشتی ویژه معلولین

  انواع کانکس‌های سرویس بهداشتی در ابعاد مختلف تولید می‌شود و ابعاد آن‌ها بستگی به یک چشمه یا چند چشمه بودن این سرویس‌ها دارد. ابعاد کانکس‌های چند چشمه بزرگ‌تر از کانکس‌های تک چشمه است و معمولاً یک راهرو نیز برای آن‌ها طراحی می‌شود.
  این کانکس‌ها به دو صورت ثابت و متحرک تولید می‌شود. نوع ثابت آن برای سرویس‌هایی است که برای مدت طولانی بدون تغییر مکان مورداستفاده قرار می‌گیرند و نوع متحرک آن برای استفاده موقت در مکان‌های مختلف تولید می‌شود.

  کانکس سرویس بهداشتی معلولین

  قیمت کانکس سرویس بهداشتی معلولین

  عواملی که در قیمت این سازه‌ها تأثیر دارند عبارت‌اند از:

  • ابعاد کانکس: هر چه ابعاد کانکس بزرگ‌تر باشید، قیمت کانکس افزایش می‌یابد.
  • امکانات و ویژگی‌های کانکس: هر چه در ساخت کانکس از تجهیزات و امکانات بیشتری استفاده شود هزینه خرید آن بیش‌تر می‌شود.
  • تعداد چشمه: این کانکس‌ها به‌صورت ۱ چشمه،۲ چشمه،۳ چشمه،۴ چشمه و ۶ چشمه طراحی می‌شوند. سرویس‌های تک چشمه ارزان‌تر از نوع چند چشمه هستند
  • نوع مصالح استفاده شده در ساخت کانکس: مواد اولیه استفاده شده برای تولید این کانکس روی قیمت آن مؤثر است. به دلیل این که این نوع کانکس‌ها در محیط‌هایی با رطوبت بالا قرار می‌گیرند، باید در ساخت آن‌ها از مواد اولیه مرغوب استفاده شود تا برای مدت بیشتری بتوان از آنها استفاده کرد.
   برای اطلاع از قیمت دقیق محصولات مدیران کانکس می توانیذ از طریق شماره تلفن های داخل وب سایت با کارشناسان ما در ازتباط باشید.

  جمع‌بندی مطالب

  کانکس‌های  مخصوص سرویس بهداشتی سازه‌های ازپیش‌ساخته شده‌ای هستند که تمام امکانات و تجهیزات یک سرویس بهداشتی ساخته شده با مصالح ساختمانی را دارند. این کانکس‌ها بیشتر در مکان‌های عمومی باغ‌ها و در بعضی فضاهای اداری استفاده می‌شوند. بعضی از این سازه‌ها امکاناتی برای سهولت در استفاده برای معلولین دارند. کانکس‌هایی که به‌عنوان سرویس بهداشتی ویژه معلولین ساخته می‌شوند امکاناتی مانند زنگ خطر، دستگیره‌ها، ارتفاع مناسب شیرآلات و…دارند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  انواع کانکس و کانتینرهای ویلایی

  آدرس مدیران کانکس

  مشاوره خرید و ساخت کانکس